SUUSAMATK 23.02

Käesolev talv on siiani olnud vägagi lumerohke ning küllap on kõik huvilised saanud piisavalt suusatamist harjutada.

Cross-country_skier

Loodame väga, et viimastel päevadel võimutsenud sula ei saa jagu kogu maha sadanud lumest, sest Kuusalu matkaseltsil on ka 2019. aastal kindel soov jätkata pikaajalist traditsiooni, mille algatajad olid juba 1970-del aastatel Kuusalu kolhoosi ehituskontori toonased juhid Enn Aaviksaar ning Jaak Fuchs ning matkata taas suuskadel Kuusalust Aegviitu (täpsemalt Nelijärve Puhkekeskusesse).

Matk algab 23. veebruaril kell 9 traditsiooniliselt Kuusalu Coop Konsumi parklast.

Kogemused näitavad, et kiiremad peaksid jõudma sihtpunkti kella 13 või 14 … aeglasemad ehk kella 16.30 … 17. Rõhutagem siiski, et tegemist ei ole võistlusega ning iga pisutki enda tervisest hooliv ning mistahes liikumist harrastav suuskadel edasi liikuda suutev inimene on võimeline selle umbes 35 … 40 kilomeetri pikkuse raja läbima.

Esimene pool teest – Kuusalust Kullile (kus on pikem peatus ning saame end lõkketule paistel soojendada) ning sealt edasi Venemäele – on ilma suusarajata. Tugevamad ning kogenumad liiguvad grupi ees ning tallavad teed. Venemäelt Nelijärveni saame kasutada aga Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse poolt valmistatud radu.

Matk toimub iga ilmaga. Kui ilmataat meile vingerpussi viskab ja lume täiesti ära sulatab, läheme Nelijärvele jalgsi. Siis küll pisut teist ja otsemat (u. 30 km) teed mööda kui suuskadega.

Nelijärvel ootavad vapraid matkajaid saun (NB! meestele ja naistele on ühine leiliruum), supp, suupisted ja joogid (sh Tiia kuulus Jägertee!). Matkajad toob retke alguspunkti tagasi Tektoon-A buss.

Kuna kohtade arv bussis on piiratud, on eelregistreerimine hädavajalik! Eelregistreerijatele (tee seda siinsamas!) on osalustasu 10 EUR, matkapäeva hommikul (kui bussis on veel vabu kohti) on osalustasu (sularahas!) 15 EUR.

Sündmust toetab Kuusalu vallavalitsus.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s