Matkame ümber Kuusalu valla

Hea matkasõber Kuusalust või kaugemalt!

Anname teada, et kavandame Eesti Vabariigi 100. ning Kuusalu valla 80. sünnipäeva puhul pikemat matka.

Jah, sel korral räägime tõepoolest matkast, mitte retkest, sest kavandatav seiklus kestaks 12 (võib-olla 11) päeva ehk siis 11 (võib-olla 10) ööbimist ning selle käigus plaanime läbida umbes 240 kilomeetrit ning teha Kuusalu vallale peaaegu tema halduspiire järgides ringi peale. Umbes nii nagu jalgratturid Kiiu Arenduse poolt korraldataval 24-tunnisel jalgrattasõidul.

Plaanime oma matka alustada Kiiust vallamaja eest Lauritsapäeva eelse nädala teisipäeval (31.07) või kolmapäeval (1.08) ning lõpetada see koos Lauritsapäeva pidustuste rongkäigulistega Kuusalus Lauritsa platsil (tõenäoliselt laupäeval 11.08).

Kuna matk on ajakulukas – ikkagi 12 (11) päeva ning füüsiliselt küllaltki nõudlik – keskmine päevatee 20…22 km , lisaks kanname kogu vajaliku varustuse endaga kaasas, ei saa me seltskonda ajada liiga suureks – maksimum 6 … 9 inimest ehk siis 2 … 3 telkkonda.

Võib-olla muudab osalemise otsuse lihtsamaks see, et matkaseltskond ei pea ilmtingimata olema algusest lõpuni sama, vaid erinevatel etappidel võivad osalejad vahetuda. Siiski ei plaani me (vähemalt esialgu) korraldada hilisematele liitujatele ja/või varasematele lahkujatele transporti ööbimiskohtadesse ja/või tagasi – selle eest peab iga osaleda soovija ise hoolt kandma. Kui ilmneb, et transpordivajadus on massiline, oleme valmis kaaluma ka selle korraldamist.

Oleme, esialgu küll vaid kaardil, kavandatava teekonna „läbi matkanud“ ning joonistanud marsruudi 12-päevasena umbkaudu selliselt:

 1. Kiiu-Tsitre /20km/
 2. Tsitre-Juminda /20km/
 3. Juminda-Loksa /20km/
 4. Loksa-Pärispea (Purekkari) /15km/
 5. Pärispea-Vihasoo /21km/
 6. Vihasoo-Linajärv /19km/
 7. Linajärv-Tapa /21km/
 8. Tapa – Ännijärv /20km/
 9. Ännijärv- Oru sild /21km/
 10. Oru Sild – Soodla sild /22km/
 11. Soodla sild – Kaberneeme /22km/
 12. Kaberneeme – Kuusalu /16km/

Oleme sättinud ööbimiskohad selliselt, et need asuksid mõne (soovitavalt mageda) veekogu ääres – siis ei pea õhtu- ja hommikusöögi valmistamiseks vajalikku vett endaga kaasas tassima, lisaks on seal võimalik päevaga kogutud higi kehalt maha pesta.

Niipea kui ilmad lubavad metsa all jälle jalgrattaga sõita, saame päevateede algus- ja lõpp-punkte ning sellest tulenevalt ka distantse täpsustada. Võib-olla õnnestub paremini planeerides matka päevakese (või ka kahe) võrra lühendada, aga kogemusest teame, et täisvarustuses seljakotiga on pikema matka korral enamike „tavaliste“ inimeste jaoks ülempiiriks 25 … 30 km, millele peab taastumiseks järgnema oluliselt lühem matkapäev.

Kui see kirjutis tekitas Sinus mõtte matk (kasvõi osaliselt) kaasa teha, siis anna palun endast märku saates e-kiri aadressil enn@kirsman.ee. Vastame meeleldi kõikidele tõusetuda võivatele küsimustele, samuti kuulame ning võtame arvesse Sinu häid ning asjalikke ettepanekuid.

Pind päkka!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s