25. veebruaril Kuusalu-Aegviidu

Kuusalu Matkaselts taaselustab käesoleval aastal traditsiooni, mis sai alguse 1970-del aastatel kui Kuusalu kolhoosi ehitusosakond eesotsas Enn Aaviksaare ja Jaak Fuchsiga esimest korda selle enam kui 35-kilomeetri pikkuse enamuses ilma ette sõidetud suusarajata „vägitüki“ ette võttis ning täpselt nädal pärast Tartu maratoni toimumist Kuusalust Aegviitu matkas.

Kui kolhoosiaeg lõppes, hoidsid traditsiooni OÜ Sima ja OÜ Kiiu Soon. Peale Enn Aaviksaare lahkumist jätkasid tema kolleegid veel mõnda aega matka korraldamist, kuid viimaste aastate lumeta talved ja „vanadus“ (nagu ütles Jaak Fuchs) on nende innu kustutanud.

Sel aastal korraldab suusamatka selle algsete eestvedajate nõusolekul Kuusalu Matkaselts.

Retk algab kell 9 Kuusalu Coop Konsumi parklast ning suundub üle Mähuste, Venemäe ja Aegviidu Nelijärve puhkekeskusesse, kus sportlik päev lõppeb sauna ja ühise õhtusöögiga. NB! Päevane söök-jook peab igal matkajal endal kaasas olema.

Päeva osalustasu on 10 EUR. Eelregistreerimine on vajalik, see algab 1. veebruaril ning seda saab teha siinsamas klikkides.

NB! Sündmus toimub iga ilmaga – isegi siis kui lund ei peaks tulema, läheme kondijõul Nelijärvele kohale.

Matka toetab Kuusalu vald.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s