25. veebruaril Kuusalu-Aegviidu

Kuusalu Matkaselts taaselustab käesoleval aastal traditsiooni, mis sai alguse 1970-del aastatel kui Kuusalu kolhoosi ehitusosakond eesotsas Enn Aaviksaare ja Jaak Fuchsiga esimest korda selle enam kui 35-kilomeetri pikkuse enamuses ilma ette sõidetud suusarajata „vägitüki“ ette võttis ning täpselt nädal pärast Tartu maratoni toimumist Kuusalust Aegviitu matkas.

Kui kolhoosiaeg lõppes, hoidsid traditsiooni OÜ Sima ja OÜ Kiiu Soon. Peale Enn Aaviksaare lahkumist jätkasid tema kolleegid veel mõnda aega matka korraldamist, kuid viimaste aastate lumeta talved ja „vanadus“ (nagu ütles Jaak Fuchs) on nende innu kustutanud.

Sel aastal korraldab suusamatka selle algsete eestvedajate nõusolekul Kuusalu Matkaselts.

Retk algab kell 9 Kuusalu Coop Konsumi parklast ning suundub üle Mähuste, Venemäe ja Aegviidu Nelijärve puhkekeskusesse, kus sportlik päev lõppeb sauna ja ühise õhtusöögiga. NB! Päevane söök-jook peab igal matkajal endal kaasas olema.

Päeva osalustasu on 10 EUR. Eelregistreerimine on vajalik, see algab 1. veebruaril ning seda saab teha siinsamas klikkides.

NB! Sündmus toimub iga ilmaga – isegi siis kui lund ei peaks tulema, läheme kondijõul Nelijärvele kohale.

Matka toetab Kuusalu vald.


Matkale on (seisuga 22.02) registreerunud:

 1. Kaido Laas
 2. Rain Käärst
 3. Kärt Käärst
 4. Ilmar Mustonen
 5. Moonika Leheroo
 6. Urmas Leheroo
 7. Leena Promvalds
 8. Enn Kirsman
 9. Anu Kirsman
 10. Ave Parve
 11. Mikk Jäetma
 12. Grete Truu
 13. Alar Vilbaste
 14. Andre Vilbaste
 15. Pille Plakk
 16. Hendrik Madisson
 17. Reesi Kuslap

Kiirustage, sest bussis on ainult 35 kohta!


 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s