Jaanipäeval ikka “Rattaga külla”

Kuusalu matkaselts korraldab üheksandat korda jaanipäevase rattaretke “Rattaga külla”. Tegemist on koguperesündmusega, mille käigus külastame erinevaid Kuusalu valla ja selle lähiümbruse külasid. Igal aastal erinevaid.

Selle aastane rattaretk algab vastrenoveeritud Kiiu mõisa juurest ning läbib lisaks Kiiu alevikule ka Valkla, Salmistu, Põhja, Mäepea, Andineeme, Soorinna, Kupu, Kahala, Kosu, Härmakosu, Rehatse külasid ja Kuusalu alevikku. Kokku plaanime sellel jaanipäeval rattal läbida umbes 50 kilomeetrit, olles teel kokku umbes kuus tundi.

Iga osaleja vastutab ise oma tervisliku seisundi eest. Noorematel kui 16-aastased on kiivri kandmine kohustuslik, vanematel rangelt soovitatav. Alla 13-aastastel ratturitel peab olema kaasas täiskasvanud saatja.

Raja läbimine on jõukohane nii kõige noorematele kui kõige vanematele, sest teeme iga natukese aja tagant lühemaid (5..10min) peatusi ning umbes poolel maal pikema – umbes 40 minutise – kui sööme traditsiooniliselt suppi ja kringlit ning sõltuvalt ilmast joome kas teed või morssi. Et tee peal kõht tühjaks ei läheks ja ikka teistega koos vändata jaksaks, võiksid retkelised endale midagi meelepärast näksimist kaasa võtta. Matkaselts muretseb selle eest, et retkelised janu tundma ei peaks.

EELREGISTREERIMINE ON KOHUSTUSLIK – OSTA PILET SIINSAMAS!

Retk on osalejatele osalustasuga. Eelmüügist “pileti” ostes on osalustasu täiskasvanule 5 eurot, (üli)õpilasele 3 eurot, alla 7- ja üle 65-aastased osalustasu maksma ei pea. Veebist piletit ostes lisandub iga pileti kohta müügikeskkonna vahendustasu 40 senti. Makstes osalustasu stardis sularahas või kaardimaksena, on osalustasu kahe euro võrra kallim – seega 7 või 5 eurot, välja arvatud kõige nooremad ja kõige vanemad – neile on retk ikkagi tasuta. Retkele registreerunute nimed avaldatakse jooksvalt Kuusalu matkaseltsi kodulehel matkaselts.ee

Makstud osalustasu ei tagastata välja arvatud juhul kui retk Kuusalu matkaseltsi süül toimumata jääb, aga retk toimub iga ilmaga 🙂

Retke toetab Kuusalu vald.


Retkel osales 91 rattamatka huvilist.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s