Rummukad on kangeimad köiesikutajad

Külade kümnevõistluse lõpualaks pole mitte 1500 meetri jooks, nagu see on kuninglikul vennal kergejõustikus, vaid hoopis traditsiooniline köievedu.

Muide, ka köievedu on olnud olümpiaala. Seda aastatel 1900 – 1920. Veel tänapäevalgi koordineerib köievedu kui spordiala Rahvusvaheline Köieveoföderatsioon, millel on 53 liikmesriiki, sealhulgas ka Eesti. Nii et tegemist on igati väärika alaga, kus köie kummaski otsas on viis meest ja viis naist.

Selleaastased kangeimad köiesikutajad on Rummukad (Henris Maidle, Raivi Võlumägi, Kristi Ismael, Silja Valge, Jaan Hokkonen, Reelika Saaron, Heino Seinoja, Maarek Malm). Neile pidi finaalis alla vanduma Ah, Mine Mohni tiim. Poolfinaalide kaotajad – Põrssa-kõver ja Kabrela jagasid omavahel kolmanda-neljanda koha punktid.

Võistluse protokoll

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s