RATTAGA KÜLLA 2015

Rattaga külla 2015Ka sellel jaanipäeval kutsub Kuusalu matkaselts oma sõpru ja tuttavaid retkele „Rattaga külla“.

Retk algab jaanipäeva hommikul kell 11 Kuusalust noortekeskuse (Nurga poe) parklast. Kohal võiks olla vähemalt ½ tundi varem – siis loeme retkelised kokku, registreerime ja instrueerime. Kuna retke toetab Kuusalu vald, on käesoleval aastal retk kõikidele osalejatele tasuta.

Teatavasti on Kaitseministeeriumil plaan „vallutada“ Kuusalu vallas uusi alasid, siis võib-olla viimast korda saame oma retkel vabalt külastada Soodla veehoidla põhjakallast ning Paukjärve ümbrust. Samuti plaanime ületada Kõnnu suursoo mööda laudteed Paukjärvest kuni Pikklaukani ning liikuda seejärel Järvi järvede juurest läbi Sigula ja Hirvli Kuusallu tagasi.

Sõit kulgeb peaasjalikult mööda enam-vähem rahuldavalt läbitavaid metsateid, mõnes kohas (laudtee, pehmemad kohad) tuleb ratast siiski käe kõrval lükata – seega kes plaanib tulla lapsekäruga, siis tuleb kohati valida alternatiivne rada (sõita saatebussiga sama teed).

Retke kogupikkus peaks taas jääma pisut alla 50km – tagasi Kuusallu plaanime jõuda kella 17 paiku.

Et kõik ikka pika päeva vastu peaksid, pakume osalejatele suppi, kringlit ja morssi. Kes soovib vahepeatustes, mida teeme iga 5-6 kilomeetri tagant midagi näksida või juua, siis peab see sel aastal endal kaasas olema.

Et teaksime tellida suppi ja kringlit, tuleks hiljemalt 22. juuniks end siinsamas kirja panna.

Kohtumiseni!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s