XXXVI SUUSAMATKA INFO

Kuusalu Matkaselts korraldab laupäeval 11. veebruaril XXXVI Kuusalu-Aegviidu suusamatka

Sündmus sai alguse 1970-del aastatel kui Kuusalu kolhoosi ehitusosakond eesotsas Enn Aaviksaare ja Jaak Fuchsiga esimest korda selle enam kui 35-kilomeetri pikkuse enamuses ilma ette sõidetud suusarajata „vägitüki“ ette võttis.

Kui kolhoosiaeg lõppes, jätkasid traditsiooni OÜ Sima ja OÜ Kiiu Soon. Peale Enn Aaviksaare lahkumist jätkasid kolleegid veel mõnda aega matka korraldamist, kuid viimaste aastate lumeta talved ja „vanadus“ (nagu ütles Jaak Fuchs) on nende innu kustutanud.

Kuuendat korda korraldab seda legendaarset suusamatka Kuusalu Matkaselts.

Retk algab kell 9 Kuusalu Coop Konsumi parklast ning suundub üle Mähuste ja Venemäe Sportland Kõrvemaa Matka ja Suusakeskusesse ning sealt edasi Aegviitu (Uueveski 5 peomajja), kus sportlik päev lõppeb sauna ja ühise õhtusöögiga. Õhtul kella 19 paiku toob buss väsinud kuid õnnelikud matkajad Kuusallu tagasi.

Päeva osalustasu on 15 EUR. Veebist ostes lisandub keskkonna vahendustasu 50 senti. Matkale saab ennast registreerida siin (kliki lingil)

NB! Laupäeva hommikul on kohapeal küll võimalik tasuda ka sularahas, kuid seda eeldusel, et Matkaseltsi tellitud 20-kohalises bussis on veel vabu kohti.

Sündmus toimub iga ilmaga – isegi siis kui lund ei peaks tulema (või peaks see sootuks ära sulama), läheme jalgsi matka lõpp-punkti kohale, aga siis mingit teist teed mööda.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s