RATTAGA KÜLLA JÄÄB JAANIPÄEVAL ÄRA

Head Kuusalu Matkaseltsi sõbrad ja fännid!

Alates 2008. aasta jaanipäevast oleme korraldanud ühe päevast rattaretke “Rattaga külla!”. Sellel sündmusel on kujunenud oma fännklubi. Käiakse sõprus- ja perekondadega ning nauditakse seltskoda, loodust ja jaani-ilma.

Aastatega on lisandunud teised Matkaseltsi “firmamärgi” sündmused – öörännak ja sügiskõnd (esimesed toimusid 2015) ning kõige pikema ajalooga kogukondlik-sportlik sündmus Kuusalu-Aegviidu suusamatk, mis 2022. aastal toimus juba 35. korda (Matkaselts on seda korraldanud alates 2017. aastast).

Raske südamega peame andma teile teada, et sellel jaanipäeval me “Rattaga külla!” ei sõida! Põhjus – Kuusalu vallavalitsus, kes on sündmuse tehnilise toe korraldamist siiani toetanud ka kõige raskematel masu-aastatel, otsustas, et ei pea vajalikuks meie neliküritust, mille osaks on ka rattaretk, toetada.

Kulutasime kogu oma ressursi ja saadud sponsortoetused 35. Kuusalu – Aegviidu suusamatkale, mille ära jätmine oleks meile kujunenud kallimaks kui toimumine ning seetõttu ei suuda me senisel moel ja tasemel rattaretke (ega ka kõndimisüritusi) korraldada.

Küsite lootusrikkalt, et äkki toimuvad nelikürituse sarja kuuluvad sündmused – suusamatk, öörännak, rattaretk ja sügiskõnd – uuesti järgmisel aastal?

Vastame ausalt: meie selles nii kindlad ei ole. Peame hoolega vaatama enda, toetajate ja osalejate rahakotti ning langetama otsuse – kas seal on piisavalt eurosid, et suudaksime osalejatele sellises mahus ja kvaliteedis elamusi, milleks siiani võimelised oleme olnud. Kõik läheb ainult kallimaks ning kui valla poolset tuge ei ole, siis ainult eraalgatuslikus korras kõigi sündmuste korraldamiseks meil jõudu ei ole.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s