OTSEBLOGI: Kuusalu Külade Kümnevõistlus 2019

NB! Nagu otseblogide puhul tavaks, soovitame lugemist alustada artikli lõpust ja liikuda ettepoole. Linkidele klõpsates avanevad võistluste protokollid.


PÜHAPÄEV 18.08

15.15 Kümnes Kuusalu Külade Kümnevõistlus on lõppenud. Mõnusast suve lõppu kõikidele osalistele, publikule ja fännidele!

15:00 Võistluste peakorraldaja Anu Kirsman tänas oma lõpukõnes kõiki kapteneid, kes võistkonnad kokku panid ja võistlejaid, kes ikka ja jälle kodust välja teistega rammu katsuma tulid; Kuusalu vallavalitsust, kes võistlust ikka toetanud on ja ilmataati, kes peaaegu kõik need kümme aastat meid ilmaga hellitanud on. „Kümme aastat on ühe inimese jaoks päris pikk aeg. Nii ka ühe võistluse jaoks. Kui kümme aastat tagasi alustasime, toimus võistlus ühel päeval. Praegu ei kujuta enam ettegi kuidas see võimalikuks osutus – küllap seetõttu, et enamus aladest olid individuaalalad. Täna oli kavas vaid üks individuaalala – kabe. Kõigi kümne aasta jooksul ongi peale kabe olnud kavas veel vaid võrkpall, mis on selle võistluse selgroog, sest see võimaldab tiimidel koos käia ja harjutada ja köievedu, ülejäänud seitse ala on aastate jooksul vahetunud. Täna me järgmise Külade Kümnevõistluse toimumist välja ei hõika. Pärast kümmet aastat tuleks teha võistluses suuri muutusi, et ka uutel võistkondadel oleks võimalik liituda. Mõtleme korraldustoimkonnaga mida ja kuidas ning anname sellest teada,“ lisas ta.

14:50 Väga tasavägiseks kujunenud võistluse võitis 111,5 punktiga Kolgaküla.

Kolgakula2019

Vaid ühe punkti vähem (110,5) kogus Valkla küla. Mullune võitja – Ah, Mine Mohni! – jäi seekord 108,5 punktiga kolmandaks.  Napilt neljandaks jäi Kaberla-Kodasoo 103,5 punktiga. Nende kannule tõusid viimase kahe alavõiduga võimsa tõusu teinud Rummukad (103 punkti), kellele omakorda kaotas vaid ühe punktiga (102,5) Põrssakõver. Esiseitset kroonis Parksi, kelle saagiks jäid seekord 91,5 punkti.

14:40 Kolmandat aastat järjest võitsid köieveo Rummukad (Raivi Võlumägi, Raili Loikmann, Anniky Vilbaste, Marlen Kondratjuk, Kaido Vilbaste, Reigo Sivi, Joonas Kurrikoff, Maarek Malm), teise koha saavutas Kolgaküla ja kolmandaks jäid Valkla küla köievedeajad.

14:00 Käib võistluste viimane ala köievedu. Seis enne seda on vägagi intrigeeriv, sest võitja pole veel sugugi selge. Koguni neljal võistkonnal on veel võimalus kokkuvõttes võitjaks tulla. Hetke liider on 99 punktiga Ah, mine Mohni. Valkla külal ja Kolgakülal on 98,5 punkti. Lootust pole kaotanud ka Kaberla, kellel on 94 punkti. Nüüd sõltub kõik kui sitked on köievedajad.

13:50 Täpseimad jalgpallurid olid Rummukad (Kermo Veetõusme, Marlen Kondratjuk), kes said kahe peale kokku täpselt 50 punkti. Teiseks jäi tiim Kaberla-Kodasoo (Marten Mänd, Mari Raidma) 42 punktiga ja kolmanda koha saavutas võistkond Kolgaküla (Sten Vahtras, Maria Elin Martinson) tulemusega 36 punkti.

13:10 Korvpallivisete võistlus kujunes traditsiooniliselt tasavägiseks ning võitjana väljus sellest Kolgaküla võistkond (Karl Agapuu, Marika Mäe) kes tabasid kokku neli viset kümnest. Mehed viskasid kolme punkti joone tagant, naised vabaviskeid. Teist kuni neljandat kohta jagasid Rummukad (Joonas Kurrikoff, Raili Loikmann), Kaberla-Kodasoo (Veiko Poks, Mari Raidma) ja Valkla küla (Peeter Ulst, Anneli Kolgo) võrdselt kolme punktiga.

12:00 Jõudis kohale supp. Võistlemisse tehakse väike paus ja viimased kolm ala jätkuvad peale lõunapausi

11:45 Peale 7 ala lõppu juhib Ah, mine Mohni. Neil on 78,5 punkti. Valkla küla võistkond on teisel kohal kaotades liidrile vaid ühe punktiga. Kolmandal kohal on 73,5 punktiga Põrssakõver.

11:30 Kabelahingust väljus sellel aastal võitjana Kaberla-Kodasoo (Jüri Kirsman), teise koha sai Parksi (Tõnu Sild) ja kolmanda Valkla küla (Siim Sillaste)

11:30 Petanque’i võitsid Rummukad (Kaido Vilbaste, Marko, Raili Lokmann, Raivi Võlumägi), kelle tulemus oli 434 sentimeetrit snadist. Teise koha said Ah, mine Mohni (Taavi Tšernjavski, Asso Soosalu, Dagne Markiine Kotkas, Silvia Tšernjavski), kelle kuulid jäid snadist kokku 462 sentimeetri kaugusele. Pronksi saavutas 474 sentimeeriga Valkla küla (Merki Ahokas, Risto Link, Kärt Plakk, Anneli Kolgo)

11.10 Vahepeal  lõppesid ka ujumine, mille võitis Valkla küla (Herki Täht, Maarja K. Link) 1:01,1, Kabrela-Kodasoo (Tom Aasma, Helena Urva) 1:10,9 ja Ah, mine Mohni (Ats Soosalu, Kristella Jurkatamm) 1:11,22 ees ning võrkpall, mille võitis Kolgaküla võistkondade Ah, mine Mohni ja Põrssakõver ees.

10.45 Esimesena jõudsid finišisse ergomeetritajad. Oodatud alavõidu võttis ülivõimsalt Ah, mine Mohni! (Taavi Tšernjavski, Kristella Jurkatamm), kelle koondaeg oli 4:33,0. Teisena sõudis finišisse  Kolgaküla tiim (Karl agapuu, Maria Elin Martinson), nende aeg oli 05:19,4. Pronksise koha võtsid endale Põrssakõvera sõudjad Danel Parts ja Kaidi Jacobs ajaga 05:23,1.

Individuaalselt olid kiireimad Taavi Tšernjavski, kes läbis 1000 meetrit ajaga 3:00,7 ja Kristella Jurkatamm, kelle 500 meetri aeg oli 1:34,3 – mõlemad on ka uued Külade Kümnevõistluse rekordid.

9.30 Teine võistluspäev on alanud. Hetkel käivad viimased, eilsest mängimata jäänud, võrkpallilahingud, alustasid kabetajad ja ka ergomeetritel „sõudjad“.LAUPÄEV 17.08

20.00 Peale kahte lõppenud ala juhib võistkondlikult Põrssakõver (28), kellele järgnevad Valkla küla (27,5) ja Ah, mine Mohni! (23,5)

19.20 Teisena lõpetasid diskgolfarid. Võitis võistkond Põrssakõver (Karl Vettik, Milena Loss, Rasmus Meigas), kes said kettad korvidesse kokku 44 viskega. Teist-kolmandat kohta jagasid 50 viskega Valkla küla (Risto Link, Aidi-Gerde Tuisk, Märten Trei) ja Ah, mine Mohni (Rico Sas, Kätlin Vaarmaa, Ragne Loviise Kotkas). Täpseima käega meesvõistlejad said kettad korvidesse 14 viskega. Nendeks olid Karl Vettik (Põrssakõver), Risto Link (Valkla küla) ja Rico Sas (Ah, mine Mohni). Täpseimad naine ja noor/veteran said kettad korvi isegi 13 viskega. Naiste klassis oli täpseim Kätlin Vaarmaa (Ah, mine Mohni!) ja noortest Rasmus Meigas (Põrssakõver)

18.45 Esimese alana lõppes jalgratta vigursõit. Alavõidu võttis Valkla küla (Märten Trei, Aidi-Gerde Tuisk), kelle koguaeg oli 02:06,24 ja seda 30 karistussekundi juures. Teiseks jäi üsna napilt Põrssakõver (Andreas Vilbaste, Raili Udekül) ajaga 02:07,31 (30 sekundit). Kolmanale kohale platseerusid Rummukad (Markus Aleksander Saar, Marlen Kondratjuk), kes läbis raja ajaga 02:22,87 (30 sekundit). Kiireim mees oli Markus Aleksander Saar (Rummukad) 00:54,42, kiireim naine Aidi-Gerde Tuisk (Valka küla) 00:48,85.

17.00 Kümnes Kuusalu Külade Kümnevõistlus on alanud. Osaleb seitse võistkonda – Põrssakõver, Parksi küla, Rummukad, Kaberla-Kodasoo, Valkla küla, Kolgaküla ja tiitilikaitsja Ah, mine Mohni!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s