RATTAGA KÜLLA 2019

Meiega on ühendust võetud ja muretsetud, et kas sellel aastal ikka retk “Rattaga külla” toimub. Oleme vastanud kõikidele ning kordame ka siin ja praegu – on eelmised üheksa aastat toimunud ning toimub ka kümnendal aastal iga ilmaga.

Kuna tegemist on juubelituuriga, siis kutsume hakatuseks kõik retkelised endale külla – selle aastane start toimub Kaberla külast Sarapiku talust nagu ikka jaanipäeval 24. juunil algusega kell 11. Et lähe ei viibiks, hakkame kogunema ja registreeruma alates kella 10.30st.

Selleaastane rada viib meid kõigepealt Kalevi-Liivale. Sealt suundume Jõesuu rippsilla kaudu Koljunuki sadamasse. Siis tulevad Ülgase, Kallavere, Maardu, Kostivere (karstiala), Haljava, Jägala ning lõpuks jõuamegi Kodasoo kaudu, kui selja taga on umbes 52 kilomeetrit, retke alguspunkti tagasi.

Rattaga2019

Iga osaleja vastutab ise oma tervisliku seisundi eest. Noorematel kui 16-aastased on kiivri kandmine kohustuslik, vanematel rangelt soovitatav. Alla 13-aastastel ratturitel peab olema kaasas täiskasvanud saatja.

Raja läbimine on jõukohane nii kõige noorematele kui kõige vanematele, sest teeme iga natukese aja tagant lühemaid (5..10min) peatusi ning umbes poolel maal pikema – umbes 40 minutise – kui sööme traditsiooniliselt suppi ja kringlit ning sõltuvalt ilmast joome kas teed või morssi. Et tee peal kõht tühjaks ei läheks ja ikka teistega koos vändata jaksaks, võiksid retkelised endale midagi meelepärast näksimist kaasa võtta. Matkaselts muretseb selle eest, et retkelised janu tundma ei peaks.

EELREGISTREERIMINE ON KOHUSTUSLIK – OSTA PILET SIINSAMAS!

Retk on osalejatele osalustasuga. Eelmüügist “pileti” ostes on osalustasu täiskasvanule 5 eurot, (üli)õpilasele 3 eurot, alla 7- ja üle 65-aastased osalustasu maksma ei pea. Veebist piletit ostes lisandub iga pileti kohta müügikeskkonna vahendustasu 40 senti. Makstes osalustasu stardis sularahas või kaardimaksena, on osalustasu kahe euro võrra kallim – seega 7 või 5 eurot, välja arvatud kõige nooremad ja kõige vanemad – neile on retk ikkagi tasuta. Retkele registreerunute nimed avaldatakse jooksvalt Kuusalu matkaseltsi kodulehel matkaselts.ee

Makstud osalustasu ei tagastata välja arvatud juhul kui retk Kuusalu matkaseltsi süül toimumata jääb, aga retk toimub iga ilmaga 🙂

Retke toetab Kuusalu vald.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s